Nawigacja górna
  • Elektroniczna platforma usług administracji publicznej - ePuap
  • Kontrast
  • English
  • Strona główna
  • Mapa strony
  • Biuletyn Informacji Publicznej
Menu główne
Treść strony

Prokuratura Okręgowa w Warszawie na podstawie art. 334 §3 k.p.k. zawiadamia wszystkie osoby pokrzywdzone, iż śledztwo prowadzone za sygnaturą PO II Ds. 129.2017 przeciwko Tomaszowi T. zakończyło się skierowaniem w dniu 15 czerwca 2021 r. aktu oskarżenia do Sądu Okręgowego w Warszawie.

            Tomaszowi T. zarzucono liczne czyny z zakresu cyberprzestępczości mające postać

- ataków Ddos na strony internetowe Home.pl, Zybel.pl, ataniej.pl, yamo.pl, reactor.pl, drukuj24.pl, outletowo.pl, bizneshost.pl, linux.pl

- dystrybucji złośliwego oprogramowania VB CLIP – służącego do zmiany numeru rachunku bankowego w czasie dokonywania przelewu z wykorzystaniem funkcji schowka (kopiuj/wklej)

- dystrybucji złośliwego oprogramowania typu ransomware – służącego do szyfrowania zawartości komputerów w celu żądania okupu – poprzez rozsyłanie wiadomości mailowych sugerujących pochodzenie od następujących podmiotów:

 

www.zastępczypojazd.pl

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych

Kancelaria Adwokacka Wojciech Wilgierz

Adwokat Andrzej Latocha

Adwokat Jerzy Chojka

DHL Parcel Polska sp. z o.o.

Pracownia Architektoniczna Karol Bulanda „Bulanda Architekci”

Morele.net sp. z o.o.

mBank SA

Multimedia Polska SA

Nationale Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA

Zara.com

Netia SA

WizzAir.com

PKO Leasing SA

Polkulier.pl

Paczkawruchu.pl

Cinema City

Poczta Polska SA

P4 sp. z o.o.

 

 

 

POUCZENIE POKRZYWDZONEGO

1.  Jeżeli akt oskarżenia wniósł oskarżyciel publiczny, pokrzywdzony może aż do czasu rozpoczęcia przewodu sądowego na rozprawie głównej złożyć oświadczenie, że będzie działał w charakterze oskarżyciela posiłkowego (art. 54 § 1 kpk).

2.  Zgodnie z art. 107 § 2 kpk orzeczenia nakładające obowiązek naprawienia szkody lub zadośćuczynienia za doznaną krzywdę oraz nawiązkę orzeczoną na rzecz pokrzywdzonego uważa się za orzeczenia co do roszczeń majątkowych, jeżeli nadają się do egzekucji w myśl przepisów Kodeksu postępowania cywilnego.

3.   Pokrzywdzony, a także prokurator, może aż do zamknięcia przewodu sądowego na rozprawie głównej złożyć wniosek, o którym mowa w art. 46 § 1 Kodeksu karnego (art. 49a kpk).

Menu boczne