Nawigacja górna
  • Elektroniczna platforma usług administracji publicznej - ePuap
  • Kontrast
  • English
  • Strona główna
  • Mapa strony
  • Biuletyn Informacji Publicznej
Menu główne
Treść strony

ZAWIADOMIENIE o przesłaniu aktu oskarżenia

Informacja w trybie art. 131 § 2 k.p.k.

Na podstawie art. 334 § 3 k.p.k. oraz art. 131 § 2 k.p.k. sekretariat Prokuratury Rejonowej Warszawa – Ursynów w Warszawie zawiadamia, iż w dniu 9 września 2021 r. w sprawie o sygnaturze PR 2 Ds. 924.2020 prowadzonej przeciwko Maciejowi W., podejrzanemu o popełnienie przestępstw z art. 286 § 1 k.k., art. 270 § 1 k.k. oraz art. 270 § 3 k.k., skierowano akt oskarżenia do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie.

Przedmiotem niniejszego postępowania były przestępstwa polegające na:

1.     doprowadzeniu 63 pokrzywdzonych do niekorzystanego rozporządzenia mieniem poprzez wprowadzanie ich w błąd co do zamiaru i możliwości wywiązania się z zawartej za pośrednictwem portalu internetowego www.olx.pl umowy sprzedaży różnych towarów, z których sprawca uczynił sobie stałe źródło dochodu, tj. o czyny z art. 286 § 1 k.k. w zw. z art. 65 § 1 k.k.,

2.     doprowadzeniu 19 pokrzywdzonych do niekorzystanego rozporządzenia mieniem poprzez wprowadzanie ich w błąd co do zamiaru i możliwości wywiązania się z zawartej za pośrednictwem portalu internetowego www.olx.pl umowy sprzedaży różnych przedmiotów, używając przy tym, w celu użycia jako autentycznej, mającej potwierdzać własność i pochodzenie towarów, uprzednio przerobionej przez siebie faktury VAT i czyniąc sobie z tych przestępstw stałe źródło dochodu, tj. o czyny z art. 286 § 1 k.k. w zb. z art. 270 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. w zw. z art. 65 § 1 k.k.

3.     czynieniu przygotowania do użycia jako autentycznych, uprzednio przerobionych przez siebie faktur VAT, których jako wystawca widniały spółka z o.o. oraz sklep internetowy, mających potwierdzać własność i pochodzenie towaru, tj. o czyn z art. 270 § 3 k.k. w zw. z art. 16 § 1 k.k.

Menu boczne